Naznaczeni Śmiercią

Po książkę tę sięgnęłam z powodu autorki Veronicy Roth, która napisała również bestsellerowy cykl ,,Niezgodna’’. Bardzo podobała mi się ta seria, więc ucieszyłam się, gdy wydała ona nową książkę ,,Naznaczeni Śmiercią’’. To książka fantastyczna. Opowiada o ludziach żyjących na innych planetach a także o podróżach międzyplanetarnych oraz międzygalaktycznych.

Głównymi bohaterami tej powieści są Akos oraz Cyra. Akos pochodzi z miłującego pokój narodu Thuvhe. Chłopak kocha rodzinę i jest gotów oddać za nią życie. Cyra pochodzi z ludu Shotet. Rządzi nim jej brat Ryzek, który jest okrutnym władcą. Ludy Thuvhe oraz Shotet są wrogami, lecz niespodziewanie drogi Akosa i Cyry się łączą.

Osobiście zachwyciła mnie ta książka. Interesująca i zachwycająca jest również okładka.

Książka została wydana w 2017 roku.

Kinga Małek kl. VI