Cała Polska Czyta Dzieciom

W roku szkolnym 2023/2024 w ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom realizujemy cykl zajęć czytelniczych online Spotkania z Martynką w oparciu o książki Gilberta Delahaye w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej z ilustracjami Marcela Marlier opowiadające przygody sympatycznej Martynki, jej rodziny i przyjaciół. Spotkania nawiązują do różnych aktualnych świąt i uroczystości. W ten symboliczny sposób autorki i pomysłodawczynie cyklu chciały zwrócić uwagę na istotną rolę czytania w rozwoju emocjonalnym i intelektualnym dzieci. Cykl ma na celu rozwijać w uczestnikach umiejętność uważnego słuchania, zamiłowanie do literatury i czytania. Każdemu spotkaniu towarzyszyły ćwiczenia interaktywne, piosenki i filmy edukacyjne zw. z tematem danego spotkania.

Anna Mrozek