W sprawie Autorytetu

Na przełomie grudnia i stycznia szkoła w Nieradzie przyłączyła się do Ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy Poszukiwaczami Autorytetu”. Celem kampanii było zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży poprzez wzmocnienie roli nauczycieli i rodziców w życiu młodego człowieka. Dzieciom i młodzieży zadano 11 pytań, które dotyczyły: poczucia wsparcia społecznego i relacji interpersonalnych, wiedzy o autorytecie, marzeń, zachowań ryzykownych, w tym antyspołecznych oraz normatywnych, oceny zajęć zrealizowanych w ramach Kampanii.  Jednym z celów działań skierowanych do rodziców było rozbudzenie refleksyjności rodzicielskiej nad własną postawą wychowawczą, z zaznaczeniem tej właściwej i najlepiej budującej dojrzałość osobową dzieci i młodzieży. W odniesieniu zaś do nauczycieli twórcy programu dążyli do skierowania ich uwagi na potencjał młodego pokolenia oraz ugruntowania kadry pedagogicznej w postawie autorytetu.