O bibliotece

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Nieradzie

„Bo w książkach można znaleźć wszystko.

Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań.

Książka może Wam coś doradzić, podsunąć pomysł.

Nauczy Was myśleć i rozumieć, pamiętać o rzeczach ważnych,

a głupstwa puszczać w niepamięć.

Radzić sobie i pomagać innym, śmiać się do łez i przez łzy…”

BIBLIOTEKA CZEKA NA CIEBIE

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Jej zadaniem jest pomoc w realizacji programów nauczania i wychowania oraz przygotowaniu uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych, jak również rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa.

Księgozbiór podręczny.

Z naszych zbiorów mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, czasem także rodzice.

Posiadamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe i lektury.

W BIBLIOTECE:

Chętnie Cię widzimy

Nie stawiamy stopni

Do niczego nie zmuszamy

Biblioteka szkolna jest nie tylko miejscem, do którego przychodzi się po określoną lekturę czy książkę do przeczytania w wolnej chwili.
                                    W bibliotece możesz także:

- znaleźć materiały potrzebne do opracowania jakiegoś tematu, napisania referatu, wypracowania bądź przygotowania się do konkursu;