Programy rządowe realizowane w szkole

PROGRAMY RZĄDOWE OWOCE W SZKOLE I MLEKO Z KLASĄ

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Nieradzie od 1 marca 2010r. uczestniczą w ogolnopolskim programie Agencji Rynku Rolnego pod nazwa: „ Owoce w szkole".Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkole. W ramach tego programu nasi uczniowie 3 razy w tygodniu spożywają świeże owoce i warzywa oraz soki owocowe, warzywne i owocowo- warzywne dostarczane przez firmę SEBEX z Warszawy. Zgodnie z zawartą umową uczniowie nie mogą spożywać owoców i warzyw wtedy, kiedy wydawane są obiady. Szkoła Podstawowa w Nieradzie po raz pierwszy zgłosiła chęć udziału w tym programie już w październiku 2009r. i została zakwalifikowana przez ARR. Nie udało się jednak wtedy znaleźć dostawcy owoców i warzyw, który spełniał warunki ARR. Zainteresowanie spożywaniem owoców i warzyw wśród uczniów jest bardzo duże. Oprócz soków i owoców dzieci spożywają także marchewkę i rzodkiewkę. Rodzice również nie kryją zadowolenia z udziału szkoły w tym programie. W roku szkolnym 2010/2011 w programie uczestniczy 35 dzieci z klas I-III naszej szkoły. Szkoła od 2008r. uczestniczy również w programie: „ Mleko z klasą", który obejmuje wszystkich uczniów szkoły i dzieci ze starszej grupy oddziału przedszkolnego. Dzieci spożywają białe mleko, które dostarcza firma EUROMLEK z Raciborza.