Charlie i Fabryka Czekolady

Autorem książki jest Roald Dahl. Opowiada ona o losach chłopca pochodzącego z biednej rodziny. W niewielkim domu państwa Bucket mieszka aż siedem osób. Charliemu brakuje pieniędzy, a obok jego domu mieści się wielka fabryka Czekolady. Właściciel Willy Wonka ogłasza konkurs, w którym można wygrać wejście do fabryki i całoroczny zapas słodyczy. Charlie jest bardzo zawiedziony , ponieważ wie , że na pewno nie wygra. Jednak los się do niego uśmiechna i wygrywa złoty talon , czyli wejście do fabryki. Przed bramą fabryki spotyka czworo nieprzyjemnych i trochę dziwnych dzieci, z którymi będzie musiał zwiedzać fabrykę.

Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią śmieszne historie i uwielbiają słodycze.

Karol Małek kl. VI