Osobliwy dom pani Peregrine

Książka opowiada o szesnastoletnim Jacobie,który przybył na małą wyspę Cairlholm. Opowiadał mu o niej jego tragicznie zmarły dziadek.Mówił mu o tajemniczym sierocińcu, w którym mieszkały osobliwe dzieci. Jacob na początku uważa to za brednie. Szybko jednak okazuje się, że jego dziadek wcale nie zmyślał. Chłopak znajduje starą grotę, do której postanawia wejść. Znajduje tam krainę, gdzie z powodu pętli czasowej powtarza się ciągle ten sam dzień. Są tam również dzieci oraz ich opiekunka pani Peregrine, która opowiada mu o strasznych potworach ścigających ich. Jacob postanawia im pomóc.

Gorąco polecam tę książkę, ponieważ pobudza ona wyobraźnię i przenosi w całkiem inny świat, w którym nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji, mrocznych tajemnic oraz dreszczyka emocji.

Natalia Pijet kl. VI