Śniadanie ważna rzecz

Co rodzic powinien wiedzieć:

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień.

,,Śniadanie Daje Moc”

6 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się program profilaktyczny którego celem była i jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodszej grupy szkolnej oraz ich rodziców poprzez promocję zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.

Prawidłowe odżywianie to dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. W codziennej racji żywieniowej nie powinno zabraknąć :

–                  produktów zbożowych

–                  warzyw lub owoców

–                  mleka i przetworów mlecznych

–                  produktów białkowych oraz tłuszczów

Z  tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczyste śniadania w

klasach przygotowane wspólnie przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękuję nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez wykwalifikowanego metodyka oraz rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji profilaktycznej Śniadanie Daje Moc.

Koordynator Monika Mercik