JUŻ W PIERWSZEJ KLASIE

To my, uczniowie klasy I : Kinga, Iga, Tymoteusz, Julia, Natalia,Bolesław, Ignacy,Maksymilian, Kaspian, Kajetan. Pierwsze nasze lekcje minęły nam nie tylko na nauce, ale również na wesołej zabawie. Całą klasą chodzimy na koło plastyczne, gdzie wykonujemy ciekawe prace plastyczno- techniczne. Poznaliśmy się również z naszym klasowym przyjacielem ,,Bratkiem” (kukiełką), który przygotowuje nas do nauki czytania. W naszej klasie są trzy kąciki tematyczne: kącik przyrody, którego pilnuje Pan Jesień- Bartek, Pani Marchewkowa- królik oraz Pan Dynia. Kącik ten na bieżąco wzbogacamy w dary jesieni przyniesione z naszych spacerów do lasu oraz dary z  domowych sadów i ogrodów. Mamy również kącik czytelniczy, w którym wraz ze swoimi książeczkami mieszka,,Bratek” oraz kącik zabawek i gier. W drugim tygodniu września  Pani Ania -bibliotekarz szkolny założyła nam karty do biblioteki szkolnej, dzięki którym wypożyczyliśmy już nasze pierwsze książeczki i lektury. Braliśmy udział w grach i zabawach sportowych na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym. Uczyliśmy się również jak bezpiecznie poruszać się po ulicy i przechodzić przez pasy. Bardzo szybko zaadoptowaliśmy się do szkoły i naszej nowej klasy, każdy dzień mija nam tutaj szybko i radośnie.