,, Literki już znam, więc czytam sam”

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniu 03.03.2020r.  najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Marta Muchla, która w swoim przemówieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy VII. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie: Eliza Musiał, Laura Brzeska, Alicja Kamińska, Kamil Wachowicz, Filip Chwał. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów przeszły do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki ufundowaną przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Anna Mrozek

nauczyciel bibliotekarz