„ Przebierańcy 2020 ”

W sobotę 22 lutego, jak co roku, przez: Mazury, Michałów i Nieradę ruszył Korowód Przebierańców. Szli uśmiechnięci, śpiewając pomimo zimna i deszczu: Wiosna, Panna Młoda, Strażak, Scooby-Doo, Pippi Pończoszanka, „Policjanci”, Czerwony Kapturek, Pierrot, Adwokat, Diabełek, a nawet Zakonnice, „Ksiądz” i Indianie. Wszystkim zebranym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze przypomniał Dzielnicowy – P. Robert Miętkiewicz. Tych niecodziennych Gości podejmowali Mieszkańcy, którzy nie szczędzili starań, by Przebierańcy dobrze się u Nich czuli. Pod opieką Nauczycieli (p. Anny Mrozek, p. Agnieszki Majcherczyk, p. Katarzyny Szyda-Chęcińskiej, p. Katarzyny Kamińskiej, p. Magdaleny Kucharzewskiej, p. Olgi Jadczyk) szli też ósmoklasiści, którzy aktywnie włączyli się w szeregi Korowodu.

Wdzięczni jesteśmy wszystkim Darczyńcom, którzy tradycyjnie już wspomagali w ten sposób działania Rady Rodziców na rzecz całej społeczności Szkoły Podstawowej w Nieradzie, dofinansowując wyjazdy i wycieczki Uczniów, bądź zakup niezbędnych pomocy i wyposażenia. Tydzień wcześniej 15 lutego Rodzice Uczniów dzięki swojej pomysłowości i przedsiębiorczości, zorganizowali zabawę karnawałową, z której dochód podarowali na potrzeby szkoły. Ich zaangażowanie i pracę docenili Strażacy z OSP Nierada, którzy udostępnili salę, a z opłat za prąd i gaz zostaliśmy zwolnieni dzięki uprzejmości Włodarza Gminy Poczesna – Pana Wójta mgr inż. Krzysztofa Ujmy.

Za Państwa niezwykłą hojność, za otwarte serca i życzliwość, za wszelkie okazane wsparcie, za ciepłe gesty i słowa, za wspólną pracę dla Dzieci i Młodzieży – stokrotnie dziękujemy !!!! Zaszczytem i prawdziwą przyjemnością będzie dla nas możliwość umieszczenia nazwisk wszystkich Organizatorów, Darczyńców i Sponsorów w gronie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Nieradzie.

Marta Muchla