Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!

9 września 2019r. Szkoła Podstawowa w Nieradzie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji – Narodowe Czytanie. Uczniowie klasy VI prezentowali teksty polskich nowel,  których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Lektorzy odczytywali na forum klasy fragmenty utworów, takich jak: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

Anna Lula