Wiosna, ach to TY!

W lutym bieżącego roku, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nieradzie: Pani Lena Loch oraz Pani Anna Mrozek (Purgal) ogłosiły Międzyszkolny Konkurs zatytułowany "WIOSNA, ACH TO TY". Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania lub wiersza o tematyce związanej właśnie z wiosną. Prace można było nadsyłać do 21 marca. W konkursie wzięło udział 8 szkół, które nadesłały w sumie 48 prac.
Po długim obradowaniu, jury wyłoniło następujących laureatów w dwóch kategoriach. Za napisane opowiadania na podium stanęły:

I miejsce: ALICJA KIJAK - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.
II miejsce: NADIA PUTKIEWICZ - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.
III miejsce- MILENA RYDZEK - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.

Za nadesłane wiersze jury wyłoniło następujących zwycięzców oraz przyznało pięć wyróżnień:

I miejsce - ZUZANNA URZENICZOK - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy.
II miejsce - IGNACY ZŁOTOROWICZ - Szkoła Podstawowa nr. 16 w Częstochowie.
III miejsce - MARTA SIKORSKA - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy.

Wyróżnienia otrzymali:

SZYMON KNOFF - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy.
JULIUSZ KLIMCZYK - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy.
LENA MIZERA - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.
MARIIA VDOVINA - Szkoła Podstawowa nr. 39 w Częstochowie.
KONRAD ROGACZ - Szkoła Podstawowa w Nieradzie.

Wszystkim LAUREATOM składamy najszczersze gratulacje i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w naszym wiosennym konkursie.

Lena Loch
Anna Mrozek