" ... Tobie – Mały Panie! Tobie – Królu nasz …”

Takie słowa rozpoczęły koncert kolęd i pastorałek w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Reprezentujący Szkołę Podstawową w Nieradzie – chór „NIEZAPOMINAJKI” miał zaszczyt zaśpiewać podczas stałych części Mszy Świętej i tuż po Niej.

Chórzyści i Soliści: Agatka Szyja, Wiktoria Rak, Natalia Minkina, Julia Sirek, Pola Kucharzewska, Wiktoria Strzelecka i Piotr Jabłoński – budzili wśród Odbiorców całą gamę uczuć od radości, po głębokie wzruszenie.  Pastorałką i kolędą, słowem i dźwiękiem - składali hołd Zbawicielowi, który narodził się w Betlejem. Na flecie towarzyszyli: Zuzanna Kluba i Oskar Brzozowski.

Nad przebiegiem koncertu czuwała Pani Dorota Szumera, która z wrodzoną sobie delikatnością i wrażliwością - dokonała nie tylko wyboru repertuaru, ale idealnie dopasowała aranżacje do możliwości wokalnych Młodych Talentów! Najpiękniejszych chwil jako Nauczyciele doświadczamy, kiedy nasi Wychowankowie są tacy wspaniali, zmotywowani i chętni, by dobrem podzielić się z innymi! Kochane Dzieci! Jesteśmy z Was bardzo dumni !!!

Z całego serca dziękujemy: Księdzu Proboszczowi – Markowi Włochowi, za posługę duszpasterską i głoszone z mocą Słowo Boże. Podziękowania składamy zarówno Rodzicom, którzy przygotowali swoje Pociechy, jak i Nauczycielom oraz Pracownikom, którzy przyszli, nie tylko by się pomodlić we Wspólnocie, którą tworzymy, ale także, by okazać wsparcie naszym Uczniom. To Najmłodsi złożyli najważniejszy dar swoim występem. Wszystkie Dzieci dla Dzieciątka!