" ... dla Babuni i dla Dziadka - damy buziaka oraz kwiatka ..."

W czwartek 25 stycznia 2024 roku – świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W imieniu wszystkich Wychowanków oddziałów przedszkolnych, Uczniów i całej Społeczności Szkoły Podstawowej w Nieradzie – życzyliśmy naszym Kochanym Babuniom i Dziadziusiom – dużo zdrowia, radości i siły, by jej nie zabrakło !!!

Najmilsi Dziadkowie! To właśnie Wy: pocieszacie, kiedy jest źle; macie czas, by wysłuchać naszych zwierzeń i rozterek; rozpraszacie smutki i smuteczki. Nikt, tak, jak Wy nie potrafi osłodzić trudnych chwil, nikt nie ma tyle wiary w nasze możliwości!  Dla Babć i Dziadków nie istnieje słowo „niemożliwe”! Zamiast odpoczywać, przyprowadzacie Wnuki do szkoły i przedszkola. Zamiast narzekać – codziennie dajecie nam piękny przykład swoim życiem i zaangażowaniem. Wasza cierpliwość, spokój i miłość – topi, niczym wosk, troski i kłopoty! Za to wszystko – z całego serca dziękujemy!!!

Najmłodsi, czyli Poziomki, Biedronki i Pszczółki – dziękowali w naszym imieniu piosenką i wierszykami. Wspólny taniec i pyszne ciasta (dar Mamuś, które nie szczędziły wysiłku i pomysłowości, by Święto Babci i Dziadka – wypadło perfekcyjnie) – dopełniły ciepłej, domowej atmosfery. Pod kierunkiem Pań: Anny Macherzyńskiej, Edyty Niestrój, Magdaleny Kucharzewskiej i Martyny Knysak-Palasz – Dzieci tańczyły i deklamowały. Prawdziwy talent show! Wszyscy bardzo się staraliśmy, by w tym szczególnym dniu, nie zabrakło wzruszeń i uśmiechu. Nad bezpieczeństwem Wychowanków czuwały także Panie: Jadwiga Szymczyk, Aldona Szczechla i Agnieszka Dróżdż. Za oprawę muzyczną odpowiadała Pani Marzena Sapalska, dzięki której wybrzmiałyskoczne walczyki i poleczki oraz nastrojowe melodie. Jesteśmy dumni z każdego Przedszkolaka!!!

Podziękowania składamy Tatusiom, którzy pomogli Pani Woźnej i Panu Konserwatorowi w znoszeniu krzeseł i stolików; dziękujemy każdemu, kto sprawił, że mogliśmy świętować. Szanowni Państwo na Państwa pomoc zawsze można liczyć i ta świadomość jest źródłem radości!

Kochane Babunie i Dziadziusiowie! Jesteśmy zaszczyceni, że zechcieliście Państwo przyjąć nasze zaproszenie. Dziękujemy za Wasze serce i zapraszamy za rok!