Turniej szachowy

Dzisiaj, 15 stycznia 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Nieradzie odbył się turniej szachowy dla Uczniów klas: I – VIII. Młodzi entuzjaści szachów, trenujący na co dzień pod opieką Pana Michała Zycha w Wiejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Bargłach – zasiedli z zapałem do przed rzędem drewnianych figur i biało-czarnych pól w sali gimnastycznej naszej szkoły. Rozgrywkom kibicowały także: Pani Grażyna Jarawka oraz Pani Lidia Golis.

Gracze budowali strategię, wytężając umysły, by nie tylko pokonać przeciwnika, ale i zaprezentować świetny styl.. Szachy pozwalają na planowanie i przewidywanie, kształcą dobre nawyki właściwych zachowań, uczą: koncentracji, logicznego myślenia, pokory i dyscypliny. To wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

W tej grze nie tylko podejmuje się decyzje, ale przede wszystkim należy ściśle stosować się do wpojonych zasad. Jednak nie samymi zasadami człowiek żyje! Najważniejsze, by się rozwijać, by czerpać radość z gry i kontaktu z rówieśnikami. Właśnie poprzez takie interakcje nabywamy umiejętności, wzorując się na najlepszych!

Nagrodzeni Uczniowie w kategorii klas: I – VIII to:

1. Julian Będuch – I miejsce - klasa I Szkoły Podstawowej w Nieradzie,
  2. Gabriel Wawrzyńczak – I miejsce – klasa V Szkoły Podstawowej w Nieradzie,
  3. Szymon Sobala – II miejsce - klasa IV Szkoły Podstawowej w Nieradzie,
  4. Mateusz Sobala – II miejsce – klasa VII Szkoły Podstawowej w Nieradzie,
  5. Nikodem Otrąbek – III miejsce – klasa III Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej;
  6. Filip Jabłoński – III miejsce – klasa V - Szkoły Podstawowej w Nieradzie.

Udział w rozgrywkach wzięli i godnie reprezentowali Szkołę Podstawową
w Nieradzie:

Aleksander Godziszewski – grupa przedszkolna 5,6-latków,
Ignacy Jabłoński – klasa I,
Piotr Jabłoński, Aleksander Gałwa, Adam Junak – klasa III,
Monika Czerwik i Hanna Stolarczyk – klasa IV.

Dziękujemy fundatorowi medali i dyplomów – Wójtowi Gminy Poczesna – Panu Krzysztofowi Ujmie oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury
i Rekreacji – Pani Iwonie Skorupie
! Podziękowania składamy również
za słodkości, które doskonale podkreśliły smak turniejowych rozgrywek. Wszystkim Uczestnikom Turnieju Szachowego– serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa. Jesteśmy niesamowicie dumni z Waszych osiągnięć i życzymy Wam wielu sukcesów!!!

Marta Muchla