Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej- myśl polityczną czy polską kulturę.

Z tej okazji w piątek  10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało "Różnymi ścieżkami ku niepodległej szli Ojcowie Polski Odrodzonej”.

Uczniowie z klas I – VII wierszami, tańcem i pieśniami patriotycznymi przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.

Akademia zakończyła się gromkimi brawami dla wykonawców. Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Marta Muchla oraz Przewodnicza Rady Rodziców Pani Izabela Turek.

Całość została przygotowana przez wychowawcę klasy II Panią Katarzynę Kamińską i wychowawcę klasy VI Panią Dorotę Szumerę wraz z nauczycielem współorganizującym kształcenie Panią Katarzyną Paligą.

Dekoracja przygotowana została przez Panie: Judytę Penar, Jolantę Sarna, Katarzynę Palige i Izabelę Caban. Oprawa muzyczna - Zespół wokalny „Niezapominajki”.

Pani Dyrektor, delagacja naszych uczniów wraz z nauczycielami oraz Zespół wokalny "Niezapominajki" uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w Kościele p.w. Świętych Apostaołów Piotra ii Pawła w Nieradzie dnia 11 listopada 2023r.

Dorota Szumera