"Pozdrawiam Ciebie Matko ..."

Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” – rozstrzygnięty! W Niedzielę 28 maja 2023 roku – uroczystą oprawę Mszy w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie – stanowił koncert Laureatów VIII edycji konkursu.

Schola, Chóry, Wychowankowie i Uczniowie z uczuciem, śpiewali dla Maryi. Interpretacji utworów muzycznych dokonywali z dużą wrażliwością i intuicją. Pieśniom towarzyszył podkład w niebanalnych aranżacjach przygotowujących Wykonawców Nauczycieli lub akompaniament na gitarze akustycznej. Wszystkim słuchającym dostarczyli niesamowitych emocji i wielu wzruszeń! „Pozdrawiam Ciebie Matko”, „Gwiazdo śliczna, wspaniała…”, „Ave Maryja”, „Gdy klęczę przed Tobą …”,  czy „Matko o twarzy, jak Polska Ziemia …”
- najważniejszy był przekaz Utalentowanych Młodych. Śpiewali z głębi serc - Matce. Każdy starał się wypaść jak najlepiej i jak najpiękniej wpisać się w majową tradycję śpiewania Bogurodzicy.

Wśród znamienitych Gości, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością, a zarazem podnieść rangę wydarzenia – należy wymienić: Członka Zarządu Rady Powiatu Częstochowskiego – Pana Adama Morzyka, Przewodniczącego Rady Powiatu – dr Andrzeja Kubata,
Wójta Gminy Poczesna – mgr inż. Krzysztofa Ujmę wraz z Małżonką, Przewodniczącą Rady Gminy Poczesna Panią Iwonę Chołę,
Sekretarz Gminy Poczesna – Panią Renatę Smędzik, a także Dyrektor GCKiR – Panią Iwonę Skorupę. Przybyli również: Dyrektorzy szkół, Nauczyciele, Rodzice Artystów oraz Mieszkańcy. Z całego serca, w imieniu Nagrodzonych - dziękujemy Radzie Powiatu, a zwłaszcza Jej Zarządowi, za pomoc w ufundowaniu nagród dla Laureatów. Za okazane wsparcie, w tym finansowe, które pozwoliło na zakup medali i statuetek - składamy gorące podziękowania Włodarzowi Gminy - Panu Krzysztofowi Ujmie.

Wszystkim Wykonawcom gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczną edycję przeglądu! Poniżej zamieszczamy protokół z konkursowych przesłuchań.

Protokół z przesłuchań konkursowych z dnia 8 maja 2023r.

VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” Nierada 2023

Komisja konkursowa w składzie: Pani Agnieszka Mazur-Rysanow – śpiewaczka operowa z dwudziestoletnim dorobkiem operowo teatralnym, prowadząca zajęcia śpiewu klasycznego i zajęcia  z mikrofonem w piosence estradowej, organizatorka koncertów;
założycielka Szkoły Śpiewu AMR w Częstochowie oraz Pani Iwona Kołodziejczak – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno – aktorskim,  śpiewaczka operowa, logopeda i pedagog - po przesłuchaniu 30 wykonawców w 4 kategoriach wiekowych z trzech gmin powiatu częstochowskiego (Kłomnice, Konopiska i Poczesna) postanowiły przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria I (klasy I- III)

I miejsce: Antonina Banasiak – SP w Poczesnej, Alicja Lamch GCKIiR w Poczesnej
II miejsce: Michalina Banasiak – SP w Poczesnej
III miejsce: Malwina Wilk – SP we Wrzosowej
Wyróżnienia: Kinga Rak-SP w Nieradzie, Pola Łagodzińska GCKIiR w Poczesnej, Zofia Lamch GCKIiR w Poczesnej, Zofia Polak SP w Poczesnej, Piotr Jabłoński SP w Nieradzie

Kategoria II (klasy IV- VI)

I miejsce: Wiktoria Walentek – ZSP w Słowiku, Kaja Pietrzak SP w Poczesnej

II miejsce: Oliwia Walentek- SP w Jamkach –Korzonku, Natalia Minkina – SP w Nieradzie

III miejsce: Wiktoria Harabas SP w Jamkach – Korzonku, Amelia Nićka – Parafia św. Stefana Węgierskiego w Skrzydlowie

Wyróżnienia: Wiktoria Kowalczyk –SP w Poczesnej, Amelia Lompa – SP w Poczesnej, Zuzanna Polak – SP w Poczesnej

Kategoria III (klasy VII- VIII)