Gang Słodziaków

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia oraz ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego Nasza Szkoła po raz drugi bierze udział w akcji wspieranej przez sieć sklepów Biedronka.

II edycję konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania, rozpoczęliśmy od rozdania uczniom klas I-III pakietów motywacyjnych. Następnie zostały przeprowadzone w klasach zajęcia czytelnicze  zgodne z podstawą programową, które zawierały elementy edukacji ekologicznej. Podsumowaniem akcji było zorganizowanie uroczystości  z okazji Dnia Głośnego Czytania. Istotnym elementem tej uroczystości była dekoracja stworzona przez uczniów wraz z nauczycielami zawierająca Magiczne Drzewo Słodziaków.

Katarzyna Paliga, Katarzyna Kamińska