Zapraszamy do udziału w konkursie

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym organizujemy konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów naszej szkoły.

Módlcie się, módlcie się wiele;

każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”

Św. Jan Paweł II

Cele konkursu

Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII SP w Nieradzie

Temat konkursu

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów na wykonanie różańca.

Liczymy na pomysłowość i oryginalność.

Termin

Wykonane różańce należy składać w świetlicy szkolnej do 15 października 2019 roku (wtorek). Każdy Różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy.

Ocena prac

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody,

a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października. Wszystkie wykonane różańce zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym.

Postanowienia końcowe

Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

Organizatorzy konkursu

Ks. Marek Włoch i Pan i Dorota Wiśniewska